Koupání v přírodě nedaleko Metropole? To je jezero Lhota!

Chodníky v centru Prahy vlivem sluníčka pálí do chodidel. Je červen, dychtíte po příjemném zchlazení, jenže představa pobytu v plných pražských aquaparcích a bazénech vás ani pramálo neláká. Voda by vás osvěžila, ale zápolit v ní s ostatními návštěvníky nechcete. Vypadá to jako prekérní situace. Přitom sotva 25 kilometrů od středu Hlavního města je přírodní koupaliště – jezero Lhota – jež každému návštěvníkovi nabízí kousek pěkné přírody relativně blízko rušného města.

Jezero Lhota se nachází asi 1000 metrů východně od vesnice Lhota v okrese Praha-východ. K ní každého jednoduše navede Brandýs nad Labem ležící 6 kilometrů od ní. Jakmile k jezeru přijedete, začne vás samo vybízet k hrátkám ve vodě, jako jsou projížďky na lodičkách a další. Své si zde ale najdou i běžní vyznavači plavání. Stejně tak příjemné jako voda, jsou i písčité a travnaté břehy či pláže s borovicovými lesíky. V areálu si vyhrají i děti, které zde mají hřiště, nebo sportovci, kteří se tady s radostí potrápí při plážovém volejbale. K dispozici jsou zde stánky s občerstvením, sprchy a toalety, převlékárny a parkoviště s kapacitou 1500 aut. Vybavenost areálu koupaliště a vesnice Lhota je vážně vynikající.

Aby mohlo všechno bezvadně fungovat, je nutné na koupališti zaplatit vstupné a parkovné, pokud si nevyberete jiný způsob dopravy, a provozní řád, s nímž by se měl každý příchozí seznámit, dodržovat. V případě, že z Prahy vyrazíte k jezeru Lhota autem, použijte výpadovku u Černého Mostu na Brandýs. Autobusové spojení je bohužel poněkud řídké a vydáte-li se vlakem, budete muset jít ještě 2 kilometry pěšky z Dřís, kde stojí nejbližší vlaková zastávka. K jezeru si ale můžete udělat i krásný výlet na kole. Hezký zážitek!

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Koupání v přírodě nedaleko Metropole? To je jezero Lhota!
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: honza85