Kde se ztrácejí finance za energie?

Vymýšlíte, jak by se dalo hospodárně topit a ohřívat vodu ve vašem domě? Obzvlášť pokud topíte pevnými palivy, plynem anebo elektřinou, jistě se nad tímto řešením zamyslíte. Moderní obnovitelné zdroje energie jsou výhodné s postojem k penězům, jaké za 1 rok naspoříte, především ale proto, že se rozhodnete využívat ekologičtější zdroj energie.

Co obnáší Nová zelená úsporám?

Jestli zredukujete ekologickou zátěž, rekonstrukci domu můžete dotovat z programu Nová zelená úsporám, podporovaném Státní fondem životního prostředí. Pojem Nová zelená úsporám jste jistě už někdy slyšeli. V ČR inovátorský program Nová zelená úsporám běží už mnoho let. Jedná se o dotace na ušetření energií a obnovitelné zdroje energie. Díky zmíněnému programu Nová zelená úsporám si můžete pořídit třeba tepelné čerpadlo, popřípadě fotovoltaický systém. Před pořízením se ubezpečte, zda dostojíte podmínkám nutným pro získání dotace.

Výhodná sluneční energie

Dnes se velmi často opakuje obrat solární ohřev vody, s jehož podporou určitě ušetříte na financích za energie. Výhodná je například investice do uceleného solárního systému ROTEX, systém vytvářejí solární kolektory a zároveň akumulační nádržka s maximální možnou tepelnou účinností. V akumulační nádržce je uchováváno teplo absorbované z energie ze slunce, již solární systém využije až na 80 %.

Stejně jako na solární systém, tak na fotovoltaický panel jednoduše dostanete podporu. V ČR je fotovoltaika již běžná, jejím úkolem je přeměna energie ze slunce na energii elektrickou. Dosáhnout zde můžete až na dotaci 100 000 Kč. Solární panel si tak můžete koupit s jakoukoliv investicí, všechno závisí jen na vašich požadavcích, a na tom, jaký výkon požadujete. Stránky navrhované k ideálnímu nákupu jsou Iqenergy.cz, jež vede společnost SPOZE, s. r. o.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Kde se ztrácejí finance za energie?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR