Ušetřete na dodávkách plynu jednoduše a rychle

Již pomalu končící zima byla letos poměrně mírná, a z toho důvodu tak české domácnosti zaplatí za plyn méně, ovšem nadcházející topná sezóna může být o něco horší. A proto je výhodné uvažovat již teď na jaře nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tak nyní společně ukázat, co to vlastně obnáší, kolik korun ušetříte a jak zvolit ten nejlevnější plyn.

Levný plyn a jeho kvalita

Plyn, který k vám trubkami přiteče, bude mít stejnou kvalitu, ať jej budete mít od kteréhokoliv dodavatele. Stále půjde o stejnou komoditu, kterou k vám dovede konkrétní distributor. Jak se tím pádem může stát, že vybraní dodavatelé plynu nabízejí levný plyn a jiní naopak? Důvodů je celá spousta. Například se jedná o schopnost dodavatelů plynu pořídit jej výhodně na komoditních burzách. Do výsledné ceny za plyn se pak promítne rovněž celková efektivita dodavatelské firmy. V některých se totiž stále topí v haldách papírů a jinde přitom mají všechno elektronické. Jednotliví dodavatelé pak volí také zvláštní cenové politiky. Někteří tedy například sníží cenu důležitému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou ceny rovnoměrnější, z čehož těží zejména domácnosti, které zpravidla tahají za ten kratší konec provazu.

Vypočítejte si, kolik korun se změnou dodavatele ušetříte

Určitě není chytré změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v tisku nebo třeba v televizi. Takové změně dodavatele by měl předcházet výpočet, který nám napoví, zda se vám změna dodavatele vlastně vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás kalkulačka plynu, která všechno rychle vypočítá za vás. A kolik korun lze tedy ušetřit? Úspory se poměrně různí dle toho, jestli plyn používáte jenom k topení či také k vaření, ale nejčastěji se jedná o tisíce korun ročně.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Ušetřete na dodávkách plynu jednoduše a rychle
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR