Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do ciziny

Cestování mimo republiku s sebou přináší spoustu zážitků, fotek, nových přátel i mnoho pracovních zkušeností. Snad nikdo si nepřeje přívézt si domů nepříjemnou, nebo neléčitelnou chorobu. Exotické kraje jsou pro cestovatele z civilizovaných krajin nebezpečné kvůli virům a bakteriím, které se v našich podmínkách nevyskytují. Právě z toho důvodu jsou třeba v Africe některá očkování nikoliv doporučená, nýbrž povinná. Před samotnou cestou do exotických končin je vhodné zajít konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, či například očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Tato pracoviště se specializují jak na povinná očkování, tak na doporučená očkování nebo také očkování do ciziny. Očkovací plán před cestou za hranice republiky, kde jsou očkování proti konkrétním nemocem povinná, je třeba sestavit několik týdnů až měsíců před odletem. Poradna cestovní medicíny zajišťuje zájemcům nejen očkování do ciziny, ovšem zajistí také medikamenty, vybaví cestovní lékárničku, případně předepíše antibiotika, antimalarika, léky na průjem. Samozřejmostí je vystavení mezinárodního očkovacího průkazu. V poradně si také můžete pořídit extrémní repelenty, a dávají se také doporučení a rady na cesty po tropech a subtropech.

Očkovací centrum je nejen skvělým společníkem před cestou do zahraničí, dlouhodobým pobytem v cizině, ale také klíčovým bodem při očkování proti závažným onemocněním. Klientům jsou aplikována očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, dětské obrně, meningokoku, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, rakovině děložního čípku, tetanu, vzteklině nebo například záškrtu. Nebezpečná může být i žloutenka, očkuje se proti žloutenkovým typům A a B. Očkovací centrum nabízí také kompletní vyšetření imunity.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování do ciziny
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR